Pośród wielu prac o wyrównanym poziomie wyróżnia się praca-rysunek Pawła lat 9, jednego z najmłodszych uczestników konkursu (pozostali biorący udział w konkursie są o kilka lat starsi od Pawła). Rysunek Pawła przedstawia Pałac Kultury w pełnej krasie; Paweł szczegółowo oddał samą budowlę jak i umiejscowił ją w otoczeniu drzew.

Nie zapomniał również o niebie, które tego dnia było pochmurne. Rysunek Pawła charakteryzuje się też ładną kompozycją i dobrymi proporcjami.

Autorem pierwszej wyróżnionej pracy jest Szymon Płuska. Jego praca również przedstawia Pałac Kultury, ale cechuje ją perspektywa, która nie pojawiła się w innych pracach. Druga wyróżniona praca jest pracą zbiorową. Jej autorki: Asia, Kasia i Gosia przedstawiły Warszawską Syrenkę na tle miasta. To również dopracowany rysunek, dziewczęta starannie oddały Syrenkę, jej proporcje, gest jak i kobiecość, i wkomponowały ją w miejski pejzaż. Gratuluję nagrodzonym osobom i dziękuję za udział w konkursie. Ale gratulacje należą się nie tylko nagrodzonemu Pawłowi i wyróżnionym osobom, ale i pozostałym uczestnikom konkursu, ponieważ przyszło Im rysować w nader trudnych warunkach.

                                                             Jolanta Hęciak-Morzyk

Poniżej przedstawiamy prace konkursowe:

 

 

 

 

KONKURS RYSUNKOWY prace poziomeKONKURS RYSUNKOWY prace poziome2KONKURS RYSUNKOWYKONKURS RYSUNKOWY2KONKURS RYSUNKOWY3KONKURS RYSUNKOWY4KONKURS RYSUNKOWY5KONKURS RYSUNKOWY6KONKURS RYSUNKOWY7

majowka1

fot. Maria Kalczyńska

 

majowka2