K O M U N I K A T nr 1

Do wiadomości członków i sympatyków organizacji

Na posiedzeniu ZOZ NSZZ „Solidarność' przy Politechnice Opolskiej w dniach 8 i 22 maja 2014 r. ustalono priorytety dot. celów działania organizacji.

Umiejętność słuchania drugiego człowieka – otwarta współpraca z członkami organizacji.
Konsekwencja w działania, budowa zaufania.

1. Zabezpieczanie praw pracowniczych w sprawach dotyczących zakresu działania związku
Udzielania pomocy prawnej, reprezentowanie członków wobec pracodawcy, nadzór nad warunkami pracy, udzielanie zapomóg materialnych w wypadkach losowych
Prowadzenie działalności kulturalno-społecznej (wystawy, wycieczki, promocje).

Monitorowanie odpisów na Fundusz Świadczeń Socjalnych na podstawie Ustawy o zakładowym funduszu socjalnym oraz obwieszczeniu Prezesa GUS w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

2. Otwarta polityka informacyjna związku

Prowadzenie strony internetowych, podawanie bieżących Informacji na tablicach ogłoszeń na poszczególnych wydziałach, przesyłanie komunikatów do członków, prowadzenie cotygodniowych dyżurów w siedzibie związku (czwartek 14.30-15.30)
Skrzynka mailowa: solidarność@po.opole.pl
Comiesięczne spotkania Zarządu lub w zasadnych sytuacjach częściej.

3. Zasady finansowania - gospodarowanie środkami społecznymi
przygotowanie rocznego preliminarza budżetowego Związku – co mamy i na co wydajemy (wypłata zapomóg, okolicznościowe wypłaty świąteczne, itp.)

4. Polityka personalna
Zachęcanie pracowników do wstępowania do organizacji, odnowienie kontaktów z emerytowanymi pracownikami Uczelni.

5. Umowy o współpracy
Umowa z pozostałymi organizacjami związkowymi działającymi na Uczelni w celu współdziałania w zbiorowych sprawach pracowniczych.